Rocklina.cz - Report k akci Wicca (deu) ze dne 13.05.2012 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Wicca (deu) ze dne 13.05.2012 napsaný uživatelem karvak

Tento koncert byl jednou z akcí, která by si zasloužila větší návštěvnost, ale jak známo, neděle je neděle a v neděli se fanouškovská základna jednak regeneruje po pátku a sobotě a jednak se připravuje na pondělní povíkendový šok a následný pracovní týden. Sem tam však není od věci rozšířit si obzory o nové kapely, neděle neneděle, a tato akce jasně dokázala, že i s méně početným fandovstvem může být skvělá atmosféra.
Tentokrát jsem dorazil až po první alternativně metalové předkapele Thought Collapse. Po rychlém pivě následovalo zaběhlé pražské těleso Unborn, které by se spíše než předkapela dalo označit jako spolukapela. Frontman dorazil na pódium hned po intru, začal točit zběsilou vrtuli a rozjel to ve velkém stylu přímo na pařplace mezi fanoušky. Pobíhal mezi nimi, až bych měl obavu o mikrofonový kabel a zmíněná úvodní vrtule rozhodně nebyla poslední. Ani si nevzpomínám, jestli byl řetězový stojan na mikrofon vůbec použit.
Unborn zahráli v pěti, ve dvou kytarách a samostatným vokálem, rozjeli svůj klasický thrash metal. Postupně se rozehřáli všichni a byla z toho akusticky i vizuálně vydařená show.
Následovala krátká příprava pro koncert hlavní kapely večera – Wicca. Toto seskupení vzniklo v roce 1985 a vydalo dvě cd - Splended Deed roku 1989 a Bloodrush v roce 2010. Novějšími členy jsou - za bicími Robo Indrist a za kytarou Connie Andreszka, původními členy pak - Olymp Padde za mikrofonem, Robby Schmidt u kytary a Angus u čtyřstrunné basy.
Wicca nastoupila tentokrát vyjímečně ve čtyřech, protože jeden z kytaristů jel souběžně turné s jinou kapelou. Přítomný kytarista pak disponoval klasickým thrashovým véčkem zavěšeným na tlustém popruhu s lebkami.
Pro koncertní image zvolili všichni tradiční černou barvu, jeden v triku s lebkou a druhý s Heathen. Stejně černá byla i jejich menší backplachta s červeným bíle orámovaným písmem. Bílé bicí s černými plameny zůstaly po předchozí kapele.
Hned na rozjezd zařadili kvapíkovku proloženou údernějšími pasážemi, při níž poslal vousatý frontman s decentním čírem na uvítanou jedny horny a vyplazený jazyk. Po té, co ohlásil, že toto vystoupení proběhne v duchu old school thrash metalu, přišla druhá věc, a to maximální šlapárna při níž (nejenom) mu basmen s vousocopánkem vypomáhal backvokály ve formě pokřiků.
Následovala skladba s pomalým úderným začátkem ve starém stylu a následným rozjezdem do heavy úderky, při níž frontman s kotlíkem fanoušků rozjel hejovačku. Bylo vidět, že i kapela se postupně rozehřívá v závislosti na pozitivní reakci přítomných fanoušků.
Při další melodické úderce, přecházející místy ve šlapárnu, pak slezl z pódia a stejně jako u předchozí kapely to rozjel s fanoušky v kotlíku, přičemž nemusel dávat pozor na šňůru, protože disponoval mikrofonem bezkabelákem. Při této skladbě se také následně rozjela sice v malém počtu leč velice divoká narážečka několika fandů.
Po ohlášení ’faster’ a začátku další skladby se rozjel zuřivý pit s maximálním nasazením těchtýž pařičů. Po té přišla další šlapárna a o něco početnější narážečka s následnou pařbou do úderky v kotli. Několikrát proběhla dokonce akce Wall of death ve dvojicích neboli pupíková narážečka, a na konci skladby pak skandovačka ’Wicca’. ’Let me here you scream’, vyzval fanoušky frontman, načež se dočkal adekvátní odezvy.
Další skladba začala psychedelickou vybrnkávačkou, fandové si dali do rytmu hejovačku a neustali, ani když se skladba rozjela do další šlapárny.
Pak přišel regulérní běhací circle pit z něhož vyletěl týpek a přistál přímo vedle mě. Pit pak pokračoval i do klasického thrash kvapíku a přetrvával i nadále.
Další v pořadí je úderka s hejovačkou a heavy metalovými riffy následovaná rychlovkou a maglajzem pod pódiem, jaký se v menším počtu návštěvníků nevídá často.
Koncert se začal pomalu chýlit ke konci v podobě předposlední úderky s další fandovskou hejovačkou a pokřikem na odpočet frontmana. Následovalo ohlášení last songu a totální pařba proložená šlapárnou.
Po lastsongu však proběhla vytleskávačka typu ’One more!’ takže přišel přídavek v podobě šlapárny, při níž si vokalista řekl gestem o pit a fanoušci ho dali totálně na max (nač se na závěr šetřit).
Druhou skladbou přídavku byla totální palba, která přišla po otázce ’you know motorhead?’. Žádná očekávaná převzatka to však nebyla, takže jsem buď špatně slyšel, nebo si otázku špatně vyložil.
Tím skončil koncert a příjemný večer, který byl současně jednou z příležitostí ochutnat neznámou kapelu za hubičku a důkazem, že i v menším počtu návštěvníků může být skvělá atmosféra.
TOPlist