Rocklina.cz - Report k akci Katt ze dne 14.12.2012 napsaný uživatelem zonja

Report k akci Katt ze dne 14.12.2012 napsaný uživatelem zonja

V čase adventním se na prkna pražského klubu Hoodoo na Vinohrady dostavilo trio rockových skupin. První vystoupila královéhradecká formace Mahoganyo, následovala profláklá moravská skupina The Pant a řádění završili čtveráci crossoveráci Katt.

Kapela Mahoganyo stojí ve světě muziky již deset let, hrála však pod jinými názvy. Světlo jí vyneslo třetí místo v soutěži rádia Beat. Jako sehrané trio již hraje po všech čertech naší vlasti, a jak se však nechala slyšet, dík patří za ta pražská prkna. ’Je pro nás čest, že si vesnická kapela může zahrát v Praze. Pár písniček zahrajeme a hned zase půjdeme a necháme zahrát další kapely.’ V HooDoo zazněla desítka písní z repertoáru trojice Martina Illicha (kytara, zpěv), Jirky Peška Pavlíka (baskytara) a Martina Buchty (bicí, zpěv) v průřezu celé tvorby od nejstarší po nejnovější.

S šestnáctiletou historií, anglickými texty a řadou uznání včetně probití až na zámořskou scénu se do klubu dostavila i moravská trojice Roman Kočiřík, Víťa Jelínek a Tomáš Vaca, kteří jsou sehraní již sedm let a tvoří srdce kapely The Pant. Ačkoliv začátek setu narušilo malé rozladění mikrofonu, náladu to rozhodně nezkazilo a song Burning in hell zněl výtečně, ostatně jako i následující skladby jako Hope Will Never Die, či pomalý song do noci – Time After Time.

Čas této kapely se také naplnil a na scénu se chystala téměř domácí Katt. Velká plenta v pozadí s nápisem Katt czech crossover provázela i předešlé kapely, stejně jako po stranách plakáty komiksového okřídleného lebkouna svalovce. Scénu dokreslovala i socha kostlivce a dva náhrobní kameny – jeden pro dechovku, druhý pro vládního úředníka – zapomínáme….

Na pódiu se objevila čtveřice Jindra Matějka (kytara), Zdeněk Tomášek (zpěv), Radomír Stárek (bicí) a Pavel Horský (basa) jako nováček. To už ale zazněly skladby Svoboda, jedna z prvních vzniklých písní Svědomí, Slepej, Duch Noci a Most. V polovině se basáci vystřídali a na scénu nastoupil Jarda Klein, který se svým dílem v Kattu rozloučil. Druhou frontu otevřely Obrazy, pomalý song Ukolébavka, krapet morbidní Krvavá Dáma, Hnusný Ráno, Úředník a na konci se na sál sneslo Světlo. Ještě malý přídavek, aby nebylo světla příliš mnoho, nastoupila opět Krvavá Dáma. Pak již stačil vřelý potlesk, velký dík všem kapelám, že v čase předvánočním našli chuť vážit cestu do matičky Prahy a šup do chladné zimní noci.
TOPlist