Rocklina.cz - Report k akci Metalgate Massacre - Finále ze dne 26.04.2014 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Metalgate Massacre - Finále ze dne 26.04.2014 napsaný uživatelem karvak

Páté masakrózní finále začalo o hodinu dřív než předchozí soutěžní večery, protože bylo na programu o jednu kapelu více než obvykle. Dost možná kvůli tomuto faktu posedávalo kolem osmnácté u stolů jen pár malých skupinek, sál se však začal rychle plnit a jak je vidět na závěrečných výsledcích, nakonec byla účast více než dobrá.
Znovu jsme měli možnost vidět čtveřici kapel ze semifinálových kol a to v 19:00 pražské crossoverové SELF DEFENCE se zpěvačkou vládnoucí skvělým řízným vokálem a čtveřicí živelných pařičů za jejími zády, v 19:50 turnovské ALL FRIENDS DEAD, kteří kromě nadupaného elektro coru předvedli svou emotivní paletu pohybů, přesněji skákání, pochodování, ploužení a vlnění, tentokrát navíc s bonusem v podobě vmetávání zábavné agrese ve tváře přihlížejících a závěrečného rozkopání bicí soupravy, ve 20:40 fanoušky dopředu vyvolávaní DESIRE FOR SORROW z Českých Budějovic, kteří si tentokrát vzali na pomoc animované plachty, vlajky, kouřidlo a společně hedbangujíce jako jeden muž, předvedli blackovou show jaksepatří, a nakonec ve 21:30 pelhřimovští THE REVOLT s výrazným frontmanem a energickými soustružníky, kteří předvedli maximální pařbu v crossover metalcorovém stylu, a které nerozhodil ani defekt na basovce spojený s odchodem basmena na polovinu první a druhé skladby.
Stručně řečeno - kapely do toho daly všechno, všechny čtyři soutěžní sety byly velice živé a koukavé, což bylo znát i na parketu pod pódiem, kam se už v samotném začátku přesunula velká část přítomných, vytvářejíc zde po celý večer skvělou atmosféru.
Protože bylo vyhlášení výsledků rafinovaně zařazeno až na samotný závěr, od 22:30 následoval již jednou avizovaný host v podobě pražských ATARI TERROR, prostě crossover mazec na super zvuku s plným parketem a nějakým tím moshem.
V půl dvanácté pak konečně přišlo na řadu netrpělivě očekávané vyhlášení výsledků tohoto na pohled velice vyrovnaného finále. Takže…
Pátý ročník Metalgate Massacre vyhrála s výrazným náskokem skupina Desire for Sorrow se 165 hlasy (na vítězi se tentokrát jednoznačně shodla porota s fanoušky a to jednomyslně), druhé místo obsadila skupina The Revolt s 51 hlasy, třetí skončili All Friends Dead se 40 hlasy a čtvrtí Self Defence s 38 hlasy.
Protože si soutěž dává na rok pauzu, nezbývá v tuhle chvíli než popřát spoustu návštěvníků a po všech stránkách kvalitních kapel pro šestý ročník, který se rozjede na podzim 2015.
TOPlist