Rocklina.cz - Report k akci Nashville Pussy (usa) ze dne 20.02.2011 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Nashville Pussy (usa) ze dne 20.02.2011 napsaný uživatelem karvak

Začátek koncertu byl ohlášen na dvacátou hodinu. Dorazil jsem s asi desetiminutovým zpožděním ve chvíli, kdy první z předkapel – pražští Thunderbirds měla odehranou polovinu z první skladby. Byl jsem rád, že jsem o tuhle kapelu nepřišel, protože ve třech předvedli totálně našlápnutý rokenrol s anglickými texty a zejména energický zpěvák s kytarou nezůstával svému statutu frontmana nic dlužen. Prostor před pódiem byl v těch chvílích ještě téměř prázdný, což rozhodně nesouviselo s kvalitou hraných skladeb, ale spíše s malým počtem vypitých piv na straně fanoušků, jak už to u prvních předkapel bývá. Návštěvnost akce byla jinak velmi dobrá, obzvlášť na nedělní večer - opticky se klub celý zaplnil.
Druhou předkapelou, žánrově o poznání bližší hlavní kapele, byl taktéž pražský - Black Bull. Dopředu mi bylo známo, že se má jednat o pětičlennou sestavu se zpěvačkou za mikrofonem, ve chvíli, kdy zvučící čtveřice muzikantů stála na pódiu a ženský zpěv se ozýval pouze odkudsi z neznáma, jsem však stejně jako někteří další přítomní znejistěl, zda nakonec nebude vokalizování skladby probíhat pouze z nahrávky. Po několika taktech první skladby však ze zákulisí vyběhla sympatická zpěvačka v klobouku a černé glam image a zkušeně předvedla dravý zpěv za neméně dravého projevu v old school hard and heavy stylu, přičemž část skladeb bylo v češtině a část v angličtině.
Po delších, avšak v rozumných mezích se pohybujících, přípravách pódia, umožňujících poklábosit a dát si jedno pivo, nastoupil v klasické čtyřčlenné sestavě headliner Nashville Pussy ze Spojených států tvořený z poloviny muzikanty něžného pohlaví. Chladnější, ale rozhodně žádná tužka Karen Cuda a dračice s kytarou Ruyter Suta, která předvedla výkon ve stylu Anguse Younga a místy jazyk ve stylu Gene Simmonse. Obě se kromě svých nástrojů aktivně podílely i na doprovodných zpěvech. Za mikrofónem stál s kytarou Blaine Cartwright tvořící se svojí manželkou zmíněnou Ruyter Suta jádro skupiny a za bicími Jeremy Thompson. Společně předvedli mazácky zahraný Hard Rock s jižanskými prvky a s drive jak má být, takže není divu, že si přítomní řekli o přídavek.
Baskytaristka, na jejíž straně jsem ke konci koncertu stál, hodila v závěru kousek ode mě trsátko, které nezachyceno žádnou z natažených rukou dopadlo kamsi na zem. Protože jsem přibližně tušil kam, pátral jsem po koncertě v šeru po zemi, bohužel pro mě, přesně ve chvíli, kdy jsem zaznamenal na zemi jeho obrys, po něm hmátla cizí ruka a vyfoukla mi ho přímo před nosem. Co se však nestalo - při cestě ke stolu jsem úplně náhodou narazil na trsátko druhé, takže pokud tam nenastražil nějaký zlomyslný fanoušek produkt zakoupený v tuzemských hudebninách, můžu se kromě skvělého zážitku pochlubit i tímto suvenýrem.
TOPlist