Rocklina.cz - Report k akci Metalgate Massacre Semifinále ze dne 16.04.2011 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Metalgate Massacre Semifinále ze dne 16.04.2011 napsaný uživatelem karvak

Už v 19 hodin na začátku akce při představování poroty byl parket plný lidí. Jindy se stejně jako u jiných akcí trousí fanoušci spíše postupně a první kapela si jich příliš neužije, dnes tomu však bylo úplně jinak a to navzdory tomu, že se tentýž večer v Praze konaly hned dvě silné protiakce.
V tomto případě byli onou začínající kapelou litoměřičtí R.A.W, jejichž styl se dle mého mínění nejvíce blíží škatulce Heavy Metal. Hrají v šestičlenné sestavě se dvěma vokalisty - jeden mužský pro growling a druhý ženský pro čistý alt, přičemž označení alt berme s rezervou, protože do odborníka na škatulkování ženských vokálů mám hodně daleko. Už tato první kapela měla pořádný kotel a na závěr si fanoušci dokonce vydobyli i jeden přídavek!
Druhou kapelou v pořadí byl plzeňský Interitus. Je vídán natolik často a na takových akcích, že bych se jej nebál označit jako poloprofesionální a při jeho úrovni jsem se vlastně divil, že účinkuje v soutěži jako soutěžící a ne jako host. V tradiční sedmičlenné sestavě s growling kytaristou, zpěvačkou a dvěma a po paganínovsku pařícími a patřičně oháklými houslisty (nechyběl ani jeden parádní frak) předvedli svůj tradičně živelný a mazácky zahraný Gothic Metal. Prostě potěcha pro ucho i oko. I v tomto případě, a vlastně stejně jako u všech kapel tohoto večera, přišel na řadu i přídavek.
Tím metalovější část soutěže skončila a přišli na řadu dva zástupci corové scény. Prvním z nich byl Crossover Metalcore ze Strážnice s názvem Shadow Area. Tato kapela mě velmi zaujala už v předchozím kole a když vezmu v úvahu i další ohlasy, můžu s klidem konstatovat, že ani zdaleka jen mě. Málokdy se u méně známých seskupení vidí koncert odehraný s takovým nasazením jako v tomto případě. Jak by ne, věkový průměr je dle vizuálního odhadu velmi nízký, nějakých vyšších náct, takže energie mají na rozdávání. V šestičlenné sestavě se dvěma screamozpěváky předvedli emotivní show okořeněnou mimo jiné výletem basmena, který prošel po straně parketu téměř ke zvukaři, vnořil se mezi mezi fanoušky do kotle a pak se přímo ze středu vyšvihl zpátky na pódium.
Soutěž uzavřel deathmetalcorový Suffocate With Your Vomitus (volně přeloženo jako Dušení Vlastními Zvratky) z Černošic. Žánrově se jednalo o konkurenty předchozí kapely, výrazně se však odlišovali hlubokým deathcorovým vokálem a údernějšími metalovějšími pasážemi. I tato kapela hraje v šesti, ale s jedním growlerem a netradičními třemi kytarami. I tato kapela předvedla hru s nasazením a těšila se dobrému ohlasu z řad přítomného diváctva.
Koncert zakončil host večera Ador Dorath ke kterému snad ani není co dodat. Skvělá atmosféra, s nezbytným přídavkem, odehráno v tradiční sestavě a s tradičním klávesmenem v kápi. Znovu vystupovali bez zpěvačky pouze s občasnými backing vokály z nahrávky, ale na webu jsem nic o personálních změnách nevypátral, tak uvidíme, jak to bude vypadat příště.
Na závěr už jen zbývalo ohlásit výsledky hlasování. Za diváky postoupili S.W.Y.V., na druhém místě skončil R.A.W., třetí Shadow Area, čtvrtý Interitus, za porotu pak postoupil Shadow Area, druhé místo R.A.W., třetí a čtvrté Interitus a S.W.Y.V.
TOPlist