Rocklina.cz - Report k akci Ragnarok (nor) ze dne 28.03.2011 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Ragnarok (nor) ze dne 28.03.2011 napsaný uživatelem karvak

Začalo se téměř načas, takže jsem z první předkapely 7 sins, kterou jsem si po její úspěšné premiéře nechtěl nechat ujít, přišel pouze o nově vyhotovené intro. V temném úderném deathblacku s metalcorovými prvky zahráli precizně všech svých osm skladeb včetně kontroverzní skablackové Bublaniny. Co do množství materiálu to prozatím není nic závratného, údajně se však v brzké době můžeme těšit na další kousky.
Jako druhá předkapela nastoupil vynikající Sepultura czech revival v podání Tortharry, který jsem si osobně užil z celého večera nejvíc. Nechyběly novější a corovější hity jako Ratamahata, Roots, Refuse/Resist a Territory ani starší thrashovky jako Inner Self, Troops of doom a jedna stará pecka, které jsem nikdy neřekl jinak než ’Hu’. V kotli si na ní zaskákali i členové jedné z hlavních kapel - sepultuří krajané Nervochaos, z nichž jeden po chvíli nastoupil i za mikrofon a část jedné skladby zdatně vokalizoval. Výhodou Tortharry je, že disponuje hned třemi growlery, takže se mohli na rychlých vokálech střídat a některé pasáže napálit společně, dosahujíce tak obzvláště intenzivního tlaku na bránice zúčastněných. Skladby byly zahrané s maximálním nasazením a nechybělo ani bubenické sólo následované instrumentální skladbou ve složení bicí a tři kotle.
Jako první z hlavních kapel pak nastoupili již zmínění Nervochaos hrdě se hlásící ke svému taktéž již zmíněnému sepultuřímu původu prostřednictvím zelené vlajky překrývající bubeníkův hardware. S brazilským temperamentem předvedli poctivý temně laděný Death Metal, s nímž dobývají pódia od roku 1996 a který zvěčnili na čtyřech deskách. Hlavním tématem jejich textů je satanismus a averze vůči křesťanství, což jasně vyjadřuje vokalista Daniel Blasphemoon svým pentagramem vytetovaným uprostřed hrudi. Ze zúčastněných kapel měli na pódiu nejvíc strun, jednak proto, že hráli v pěti lidech a dvou kytarách a hlavně proto, že měli ve svých řadách basáka šestristruňáka.
Po delší ale přiměřené pauze a následném temném intru nastoupili norští blackmetalisté Ragnarok. Ze zúčastněných kapel měli dost možná dohromady největší hmotnost, přestože hráli ve čtyřech, zejména díky těžkotonážníkům za kytarou a basou a střednětonážnímu bubeníkovi. Zejména Decepticon za basou je v tomto směru obzvlášť impozantní zjev, protože má kromě své tonáže výšku údajně téměř dva metry. Co do tělesné hmoty s nimi byl v jasném kontrastu drobnější šlachovitý murmurer Hansvurste, který nastoupil na pódium kromě bíločerného facenekromakeupu do půl těla hojně pokrytý krvavými stružkami vytvářejícími společně s popelavými vlasy velice působivý zombie efekt. Svým projevem a mimikou úžasně dokresloval atmosféru zla, kterou do nadšených fanoušků ve svých skladbách společně s ostatními nasypali.
Atmosféra celé akce byla výborná a stejný byl i můj dojem z celého večera. Vzhledem k výbornému poměru kvalita-cena (vstupné pouhých 170 korun) jsem sice očekával o něco vyšší účast, na druhou stranu s ohledem na to, že se jednalo o pondělní večer a nepříchozí část fanoušků pospávala po prokaleném víkendu, dopadla akce výborně.
TOPlist