Rocklina.cz - Report k akci Scream For Violence European Tour 2011 ze dne 14.04.2011 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Scream For Violence European Tour 2011 ze dne 14.04.2011 napsaný uživatelem karvak

Protože se jednalo o čtvrteční akci, tradičně se mi nepodařilo přijít na čas, přesto jsem ještě stačil několik skladeb od první předkapely Designed By Death. Jedna aparatura už byla včetně bicích na pódiu postavena, takže celá čtveřice byla se svým vybavením namačkána na předním kraji pódia, zejména na levé straně, kde musel kytarista s basmenem stát těsně vedle sebe, takže museli na rozdíl od zpívajícího kytaristy vpravo vynechat efektní vrtule. Co mě zaujalo a jistě nejen mě – kapela vystupuje s deathmetalovou bubenicí, což se skutečně nevidí každý den. Její výkon by se dal označit jako jemný, účelný a technický. Společně se zbytkem kapely hrajícím na efektní špičaté kytary předvedli zajímavý Thrash Death Metal. Při poslední skladbě navíc vznikla i jedna veselá historka z natáčení přispěvší ke všeobecnému veselí - jednomu z kytaristů praskla struna a po té, co ostatní odehráli ve třech, stihl po natažení struny nové vyšvihnout s ostatními na závěr doslova poslední akord skladby.
Druhou kapelou byl čtyřčlenný relativně mladý thrashový Final Depravity z Německa nahrazující původně ohlášené deathmetalisty Debauchery, na které jsem se hodně těšil. Zklamán jsem však rozhodně nebyl, protože šlo o náhradu více než kvalitní, která se nakonec žánrově k headlinerovi více hodila. Na pódiu to rozjeli výborně, navzdory tomu, že se fanoušci zpočátku koncertu kuriózně drželi spíše v zadní části parketu a u stolů a baru, takže jejich basmen mohl bez problému sejít z pódia a udělat kapele spolu s několika skalními fanoušky kotel. Z jejich nástrojů mě zaujala frontmanova luxusní černá kytara s blesky a bicí ve kterých jsem poznal s jistou dávkou sentimentu své staré černé Pearl Export, složené v komoře. Další věc, která se mi nestává každý den. Na tytéž bicí pak odehrály i všechny ostatní kapely.
Třetí v pořadí nastoupili jejich krajané - úderná deathovka s folkovými prvky Suidakra, na kterou se už parket zcela zaplnil. Pódia brázdí již od roku 1994 a mají za sebou úctyhodných 10 CD. S tuto kapelou jsem se setkal poprvé někdy před pěti lety na klubové akci v německém Hofu , kde dělali předkapelu Ensiferum. Tehdy mě moc nezaujali, snad proto, že jsem byl příliš nažhaven na headlinera. To se však o tomto koncertě rozhodně říct nedalo. Zahráli s neuvěřitelnou energií, a zaujali nakonec i tu část přítomných, co tento žánr nemusí a podle nichž se na tento koncert kapela nehodila. Celá kapela se často ocitala ve víru vrtulí a to včetně bicmena, který točil téměř nepřetržitě. Nechápu, jak se mu z toho mohla nezamotat hlava. Před jednou ze skladeb a částečně v jejím průběhu si mohli fanoušci vychutnat i efektní frontmanovo hraní na balalajku.
Po další pauze přišla hlavní kapela večera a to oldschoolthrashmetalističtí veteráni z Británie - Onslaught. Jejich vznik je datován rokem 1983, takže vystupují pod touto značkou už úctyhodných 28 let. Léta jim na energii ani na mařenách téměř neubrala (s výjimkou bicmena s absolutní vlasovou absencí), takže svým živelným projevem vytvořili skvělou atmosféru dokreslenou dvěma pódiovými stojany s plachtami potištěnými pentagramem a třemi šestkami. Nechyběl ani přídavek v podobě pecky Bomber.
Co říci závěrem - výborná akce se slušnou účastí za velmi dobrou cenu.
TOPlist