Rocklina.cz - Report k akci Metalgate Massacre ze dne 12.01.2012 napsaný uživatelem karvak

Report k akci Metalgate Massacre ze dne 12.01.2012 napsaný uživatelem karvak

Oficiální začátek Metalgejtího masakru byl ve 20 hodin, přesto do klubu dorazila slušná sešlost už o hodinu dříve. Během hodiny zbývajícího času více než vhodného k popíjení a poklábosení s přáteli se pak postupně trousili další fanoušci, takže klub se postupně příjemně zalidnil. Masivnější kamera za zády zvukaře napovídala, že celý soutěžní večer bude zaznamenáván, později pak vyšlo najevo, že bude také streamován a přenášen na stránky soutěže. Zde jsou videa přehrávána a následně ukládána do archivu, odkud je pak možné další zpětné přehrávání.
Ve 20 hodin proběhlo oficiální zahájení soutěže pořadatelem, při němž jsme se dozvěděli mimo jiné názvy soutěžících kapel, jejichž seznam s přesným časovým harmonogramem byl vystaven k nahlédnutí na klubovém sloupoví, dále skutečnost, že host večera v tomto ročníku bude vystupovat až ve finálovém klání a především již zmíněnou novinku, že celý soutěžní večer bude natáčen a streamován.
Hudební klání otevřela pětičlenná formace ze Žatce – Hellocaustor, vystupující od roku 2007. Její členové nastoupili v řadě na předku pódia a po té předvedli v old school image přímočarý old school thrash metal kvapíky s ostrým nařvaným vokálem.
Po krátké přestávce se představila další pětice a to Elysium z Týnce nad Labem brázdící pódia od roku 2003. Oproti svým předchůdcům sehráli aranžérsky komplikovanější a ač nadethovaný taktéž thrash metal.
Jako třetí nastoupila nejmladší kapela večera (a to jak rokem vzniku 2009, tak věkem jejích členů) - Desperate Times z Hlinska. Její členové odehráli s nasazením svůj death metalcore a odměnou jim za to byl divoký mosh pit jejich fanoušků; malý rozsahem, ovšem totálně na krev.
Večer uzavřel kněžický Mantinel vzniknuvší v roce 2004. Jeho crossoverový metal byl po předchozích nátěrech příjemnou uvolňující tečkou na závěr.
Všechny kapely se dočkaly pozitivního ohlasu a celý večer provázela příjemná klubová atmosféra. Hlasování skončilo v jedenáct hodin s následujícím výsledkem: 1. místo Hellocaustor s 32 hlasy, které je poslaly do semifinále, 2. místo Desperate Times s 22 hlasy, 3. místo Mantinel s 20 hlasy a 4. místo Elysium se 14 hlasy.
TOPlist