GladorBanner Rocklina.cz

Banner klubu Exit Chmelnice

Banner MetalGate.cz

Banner Metal4U.cz

Banner ModraVopice.eu

Banner FobiaZine.net

TOPlist
Logo Rocklina.cz

Obecné informace o Rocklina.cz

Nahlašování akcí: akceZavinacrocklina.cz

Nahlašování chyb: infoZavinacrocklina.cz

Prioritou Rocklina.cz je návrat k prvotní myšlence internetu, kterou je rychlý, ucelený a přehledný přístup k informacím o něž má uživatel zájem. V tomto případě se jedná o fanouška rockové hudby stojícího často tváří v tvář situaci, kdy se chce vydat na koncert a čeká ho frustrující procházení desítek webů jednotlivých klubů, agentur, kapel či prodejců vstupenek a úmorné selektování informací z webů s akcemi, kde jsou koncerty promíchány s programy kin nebo divadel a kde bývá často roztřídění žánrů rock, metal, core a punk odbyto smetením do jedné škatulky s nápisem ’Hard and heavy’. Záměrem tohoto webu je tedy zpracování užšího tématu do větších podrobností.

Snahou Rocklina.cz, co se formy týče, je vyvarování se záplav zbytečných textů, zpomalujících animací, klikacích obrázků nebo výpisů nesouvisejících témat a dosažení co největší dostupnosti uživatelům s pomalejším počítačem nebo připojením. Na stránce je tedy většinou jeden objekt s přímými odkazy na související témata, která se následně otevírají v samostatných oknech, což dává uživateli možnost nechávat si na obrazovce vyhledané informace pro pozdější využití. Výsledkem je jednoduchý design s výpisy do tabulek, což je mimo jiné výhodné i pro přístup přes mobilní telefony a PDA.

Co tedy Rocklina.cz přesně nabízí?

 - programy klubů v Praze

 - nabídku akcí z Čech a Moravy hlášených kapelami, kluby a produkcemi

 - rychlý a přehledný přístup ke všem informacím

 - vypisování pouze informací, které si sami vyberete

 - barevné odlišení akcí podle tvrdosti, žánrového zaměření či typu

 - vyhledávání koncertů a festivalů dle libovolných kritérií

 - vyhledávání kapel, míst či žánrů dle libovolných kritérií

 - diskografie známých kapel

 - přímé odkazy na všechny objekty související s vypsanými informacemi

 - kalendáře akcí pro Prahu i celou republiku

 - rychlé výpisy koncertů konkrétních podžánrů na určitou dobu dopředu

 - možnost hodnotit akce, kapely, kluby a hudební styly

 - možnost napsaání reportů k proběhlým akcím

 - kontextové nápovědy ke všem polím a údajům

Přestože jednou z priorit Rocklina.cz je poskytovat co nejpřesnější informace, nemusí být předložené údaje vždy stoprocentní. Aktualizace databáze probíhá jednou týdně a může se stát, že koncert přibude nebo je naopak zrušen jen pár dní dopředu nebo se změní místo či datum jeho konání. Chyba je však většinou přímo u zdroje. Pořadatel často neuvádí základní informace jako je cena či začátek produkce, není výjimkou, že klub a kapela předkládají na svých webech o téže akci rozdílné informace (někdy dokonce tak zásadní jako je datum konání) nebo, že pořádající agentura uvádí místo konání na jehož webu je inzerována zcela jiná akce. Proto Rocklina.cz doporučuje na závěr prověřit informace o vybraném koncertu přímo u uvedených zdrojů, tedy na webu klubu, kapely či pořádající agentury. Za případné problémy vzniklé těmito nesrovnalostmi se Rocklina.cz předem omlouvá.

Na Rocklina.cz probíhají v tuto chvíli práce na nových funkcích, volbách a jiných vylepšeních, proto nelze z časových důvodů web odlaďovat pro internetové prohlížeče obsahující chyby a nedodržující standarty. Tak jako jiné weby funguje Rocklina.cz bez problémů v prohlížeči Mozila Firefox. Pokud se vyskytnou problémy se zobrazováním údajů, funkčností tlačítek a podobně, lze jim předejít používáním tohoto prohlížeče.

Stáhnout Mozila Firefox
Uživatel: Anonym  Přihlásit